אודות

מייסד מידות

ישעיהו (זיגי) הורוביץ

מייסד ונשיא מידות

1946 - 2013

Zigi Horowitz Midot - Ensuring Personnel Integrity-300x200

הסיפור שלנו התחיל בשנת 1977, כאשר ישעיהו (זיגי) הורוביץ יסד את מכון הפוליגרף י. הורוביץ, מכון הפוליגרף האזרחי הראשון בישראל שצמח להיות לחברת מידות במתכונתה הנוכחית.

בעברית, המילה "מידות" היא בעלת שתי משמעויות: האחת מדידה, והשנייה היא מידות מוסר טובות. ביחד, שתי משמעויות אלו הינן תמצית חלומו של זיגי – להפוך בדיקות יושרה לסטנדרט בארגונים בכל רחבי העולם.

זיגי היה קרימינולוג קליני ומומחה בכיר לפוליגרף במקצועו. בזמנו שימש כראש מדור הנחיה ותשאול מדעי, וכראש מעבדות הפוליגרף במשטרת ישראל.

לאחר פרישתו מהמשטרה הקים זיגי את מכון הורוביץ לפוליגרף, שבו נערכו תחת ניהולו בדיקות פוליגרף רבות בכל רחבי העולם, במסגרת הליכים אזרחיים ופליליים, סכסוכים כספיים והערכת מועמדים בהליך גיוסם. בנוסף, המכון הפך למרכז מוביל להדרכה ולהסמכה של בודקי פוליגרף, שמתגאה בצוות של מקצוענים מנוסים ומגשים את החלום של מייסדו: לחנך, לשתף ולתת.

במהלך השנים, חברת מידות הרחיבה את פעילותה המסחרית והחלה לעבוד עם חברות מובילות ביותר מ-30 מדינות. לאורך תקופה זו זיגי מעולם לא חדל לחפש הזדמנויות חדשות, חידושים ודרכים לפתח ולשפר את מידות. למעשה, הייתה לו יכולת מצוינת לחזות את הנולד בכל הקשור למגמות עתידיות ולדרישות עתידיות בתחום פעילותו.

עדות להבנתו המעמיקה ולראייתו את הנולד באה לידי ביטוי בשנת 1985 כאשר הוביל זיגי את פיתוחו של שאלון יושרה חדשני למיון מועמדים לעבודה. בתחילה היה זה שאלון בפורמט נייר ועפרון ובהמשך השאלון הפך לאחד המבדקים הראשונים מסוגו בעולם שנערכו באופן מקוון. גם כיום, שנים רבות מאוחר יותר, רבים מהשירותים שחברת מידות מציעה מתבססים על כלי זה.

זיגי המשיך להתמיד בייעוץ  אישי ללקוחות המובילים של מידות ונתן השראה לעמיתיו, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית. הוא היה ידוע בתור איש שנון היודע לומר דברי חוכמה, ותמיד היה קשוב מאוד לצרכים ולבעיות הן של לקוחות החברה והן של צוות עובדיו.

הדבר החשוב ביותר שאפיין את זיגי הוא מחויבותו הנלהבת לערכים של מידות: יושרה, שקיפות וכבוד. הוא האמין בלב שלם ביכולתו לעזור להפוך את שוק העבודה למקום טוב יותר הן עבור המנהלים והן עבור העובדים. חזונו, שלפיו יש להפוך יושרה לסטנדרט בכל העולם, לא נותר כסיסמה בלבד – הוא השליחות שלנו.

כיום, מידות ממשיכה למלא תפקיד מפתח בזירה הבין-לאומית של בדיקות יושרה, ומחויבת באופן מוחלט להמשיך את מורשתו ואת חזונו של מייסדה.

אדם בשירות האמת