אבחון באמצעות שפת גוף

2מידות יום עיון קהל

אבחון באמצעות שפת גוף
סמינר אפעל, רמת אפעל
8:00 - 14:00
08/05/2014

ביום חמישי, 8 במאי 2014, קייימה חברת מידות יום עיון, ראשון בסדרת מפגשים שמטרתם להעמיק את הידע בכל הקשור לעולם המהימנות והאתיקה המקצועית. יום העיון הראשון עסק במימד הפיזי: אבחון באמצעות שפת גוף. אנו תקווה להמשיך במסורת זו ולהנות משיתוף תכנים בעלי תועלת לקהילת הגיוס והבטחון. הקהל מנה עשרות רבות של מנהלות משאבי אנוש, בעיקר מתחום הגיוס, וכן מתחקרים וקציני בטחון ואבטחה, כולם נוהגים לראיין/לחקור אנשים רבים כחלק משגרת יומם.

את הרצאה הפותחת העביר מנכ"ל מידות ישראל, מר אופיר ליבר. אופיר דיבר על "שפת גוף ככלי השפעה בראיון ובחקירה". באופן מפתיע, אופיר בחר להתעמק לא באופן בו אנו קוראים את שפת הגוף של מי שניצב מולנו, אלא דווקא באופן בו אנו כמראיינים וכמתחקרים יכולים ליצור קירבה ופתיחות, או ריחוק ומתח, באמצעות שפת הגוף שלנו. אתם מוזמנים לקרוא ולאמץ מגוון עצות שימושיות שיסייעו לכם בהשגת מטרה זו. 

אלכס גילנסון, הנמנה על צוות המתחקרים במידות, פתח בפנינו צוהר אל עולם מרתק – עולם הקעקועים. בהרצאתו: "קעקועים כשפה בלתי מילולית", סיפר על ההתפתחות ההסטורית של "תרבות" הקעקועים, על השימושים הנעשים בה, ועל הקשר שלה לעולמנו, לזירה התעסוקתית, בפוגשנו מועמדים המקושטים במיני קעקועים. מה ניתן ללמוד מהסימנים המוטבעים על הגוף? על כך  בסיכום ההרצאה.

לאחר הפסקת קפה קצרה ונעימה, המשכנו לחלק החוויתי של הארוע. בקבוצות קטנות, התפזרנו ברחבי הקמפוס. הופתענו לפגוש צוות שחקנים כשרוני ומזהיר, בינהם קובי שטמברג, ואמנון וולף, אשר הנחו את הקבוצות השונות בסדנא: "אמת ושקר בשפת גוף". תוך התנסות היתולית, משחקי תפקידים ושימת לב מדוקדקת לפרטים, למדנו כיצד לזהות אמת ושקר בדבריהם של האנשים שמולנו, ואיך מרגיש להיות זה שלא אומר אמת, מה זה עושה לנו. היה מרתק ו… מצחיק!

את היום המעשיר הזה בסמינר אפעל הפסטורלי, סיימנו בארוחה דשנה. שמחנו לראות פנים מרוצות ומפרגנות, והבטחנו לשוב ולקיים מפגשים נוספים שכאלה.

נפגש ביום העיון הבא!

מידות יום עיון סדנא