בנקאות ופיננסים – מידות

בנקאות ושירותים פיננסים

התאמת תהליכי מיון לדרישות הרגולטוריות ולמציאות התרבותית-טכנולוגית, מפחיתה סיכונים משפטיים ופיננסיים ומעלה את מידת האטרקטיביות של הארגון המעסיק

בשנים האחרונות אנו עדים להצטרפות הבנקים לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות להם להציע ללקוחותיהם בנקאות מקוונת, סניפים וירטואליים ושירותים פיננסים חדשניים. ההתפתחות הטכנולוגית מביאה אתה רגולציות, מקומיות וגלובאליות, גם חדשות וגם מחמירות יותר. רגולציות אלה מחייבות את המערכות הבנקאיות והפיננסיות לאמץ תהליכי עבודה חדשים, חוצי-ארגון. גם מבית, וגם מול כל הגופים אתם מנהלים הבנקים קשרים עסקיים.

הסביבה העסקית של נושאי המשרות בבנקים והנכסים אליהם נחשפים העובדים הם בין הרגישים ביותר בעולם העסקי התעסוקתי: נכסי מזומן, מידע בנקאי מסחרי ומידע של לקוחות. כדי לעמוד ברגולציות מחמירות ובסנקציות בלתי מתפשרות של הרשויות, וכדי להימנע מאפשרות של חשיפה משפטית של נושאי משרות בכירות וחברי דירקטוריון, הבנקים חייבים לנקוט במסנני מיון מחמירים הרבה מעבר למגזרים תעסוקתיים אחרים.

אותה תפישת עבודה חלה גם על רבים מהגופים שהפכו שותפים לפעילות הבנקאית והפיננסית. כספקי שירות וחברות Outsourcing (כ"א זמני, Call Centers, אבטחה, ניקיון, IT ועוד) הם כפופים לאותן רגולציות, גם אם העובדים שלהם אינם חלק ממצבת כוח האדם של הבנק. בפועל הם יושבים בתוך מתקני הבנק ו/או יש להם גישה לנכסים הרגישים ביותר של הבנק.

 

עם השינויים הטכנולוגים וההגוונה עסקית, מתעדכנת גם תמונת הידע והכישורים להם זקוקים הבנקים כדי לתמוך ולהוביל את השינוי. אימוץ אסטרטגיות גיוס ומיון מודרניות המותאמות לקהלים צעירים ודינמיים משפיעה ישירות על מידת האטרקטיביות של הבנק כארגון מעסיק, ועל מיצובו בעיני קהל המועמדים הצעירים והציבור הרחב.

השינויים הטכנולוגיים והרגולציה המלווה אותם יוצרים הגוונה עסקית. במקביל הם יוצרים מציאות חדשה במחלקות משאבי אנוש, ביטחון וביקורת, בכל הנוגע למאגרי נתונים, שמירת ואבטחת נתונים אישיים, חוקי עבודה ועוד. כבר שנים שהבנקים מודעים לכך, והם מאמצים את כל תהליכי המיון והביקורת הנדרשים: בשלב המיון והגיוס, כבקרות תקופתיות, ומול עובדי הספקים החיצונים – לעתים אף בצורה מחמירה יותר.

מידות מלווה את המציאות המשתנה של תחום הבנקאות והשירותים הפיננסיים למעלה מ 40 שנים. רבים מהעדכונים והשיפורים שביצעה מידות במבחני המיון, הם תולדה ישירה של שותפות-דרך עם למעלה מ 300 בנקים וגופים פיננסיים ברחבי העולם.

הפתרונות של מידות ללקוחות בתחום הבנקאות והשירותים הפיננסיים

ספי פסילה ונורמות מיון ייחודיים למגזר

נורמות מותאמות אלה מבוססות על מגוון מחקרי תוקף עצמאיים בגופים בנקאיים, ועל משובים שנאספו מלקוחות לאורך השנים.

התאמה קלה לנורמות ארגוניות.

כחלק מהשרות, מחולל המבחנים של מידות מאפשר לבנות ביתר קלות נורמות ארגוניות ספציפיות. התאמות אלה ממקסמות את דיוק התוצאות לכל תפקיד ותפקיד במציאות גיוס קיימת.

שקט וביטחון מול דרישות החוק והרגולציה

מידות משקיעה מאמצים ומשאבים רבים בהתאמת הסביבות הטכנולוגיות ותהליכי העבודה לעמידה בכל התקינות החדשות. מידות מוסמכת ISO27001 לניהול אבטחת מידע משנת 2008, ממלאת אחר כל הדרישות של ה GDPR ועוד מגוון רחב של דרישות חוקיות בשווקים השונים בהן היא פועלת. כל השאלונים של מידות, דוחות התוצאות וגמישות הגרסאות, מאפשרים לארגונים לעמוד בכל דרישות החוק, דרישות האבטחה והתעסוקה המקומיות.

התאמת תהליכי המיון לקהלים צעירים ודינאמיים

פלטפורמת המיון של מידות – PODIUM, על סל הכלים החדשניים שלה, אפשרו כבר לרבים מלקוחותינו להתאים את תהליכי המיון למציאות התרבותית והטכנולוגית העכשווית. הפלטפורמה מאפשרת  מעבר לתהליכי מיון מרחוק – ממוחשבים, מאובטחים, קצרים, הוגנים, ועם חווית נבדק עשירה. 

התייחסות לפשיעת-סייבר

מבחני המיון כוללים פרק אבטחת-מידע מורחב, כדי לזהות נטייה או הכרות עם אלמנטים של פשיעת-סייבר. השאלות מבררות את מידת ההכרות של המועמד עם התחום ומאפשרות זיהוי ידע עודף.

כיסוי מותאם לספקי השרות.

פלטפורמת המיון של מידות – PODIUM, כוללת גם מערכת מידור רב שכבתית. המערכת פותחה על ידי מידות במטרה לתת מענה למאות חברות אאוטסורסינג חיצוניות הנותנות שירותים לגופי הבנקאות. היא מותאמת למציאות בה אותה חברה עורכת מיונים עבור מספר בנקים, כשלכל בנק יש את הסטנדרטים ומדיניות המיון שלו. בה במידה המערכת מותאמת למציאות בה אותו מועמד, מועמד למשרה זמנית או פרויקט יעוץ ביותר מבנק אחד – אך מטעם אותה חברה מעסיקה.

לקוחות בתחום הבנקאות והשירותים הפיננסיים

דילוג לתוכן