גיוס מסיבי – מידות

מכרזים ממשלתיים וגיוס המוני

אתגרים ופתרונות חדשים בהתאמה לשוק המשתנה

עם חדירת הדיגיטציה והאוטומציה לתחומי הגיוס והמיון, השימוש באבחונים נותב גם למגזרים בהם השימוש היה פחות פופולרי בעבר.
שימוש במבחנים וכלי הערכה שהיו נחלתן של משרות מקצועיות, ניהול ביניים וניהול בכיר, היום הוא סטנדרט גם עבור משרות צווארון כחול, משרות שטח ומשרות גיוס המוני.

יכולת הגיוס, המיון וההערכה עבור אותן המשרות, מהווה בפני מחלקת הגיוס אתגר מסוג חדש. יחד עם גלי הגיוס ההמוני עלה צורך בהשגת תוצאות אופטימליות, בהזרמת המועמדים האיכותיים ביותר בצורה מהירה, תוך המנעות מיצירת תחושה של "פס-יצור" חסר זהות. תפקידה של מידות הוא להיענות לצורך ולתת מענה תואם.

המגזרים המתאפיינים בגיוס המוני, הם מוקדי שירות טלפוני, רשתות קמעונאות, וגם גופים ממשלתיים שעוברים היום את אותם תהליכי דיגיטציה שעברו החברות המסחריות לפני מספר שנים.

כיום, חברות ממשלתיות מנהלות את המכרזים הציבוריים למשרות בצורה דיגיטאלית ואוטומטית. פרסום מכרזים למשרות, מביא מאות ואף אלפי מועמדים למשרה ומהוות קמפיין של גיוס ומיון המוני לכל דבר. בשונה מהסקטור הפרטי, ניהול מכרזים ממשלתיים למשרות מחייב את הגוף המגייס לעמוד בחוקים ותקנות נוקשים של שקיפות, שוויון הזדמנויות, הגנה על הפרטיות ואבטחת מידע.

בין אם המבחנים נעשים באתר הארגון, מרחוק או מהבית (אפשר בעזרת מצלמה לוודא את זהות הנבחן) או אם בירידי גיוס המוניים, מדובר בהיקפי מיון גדולים (לעתים, עד אלפי מועמדים בפרק זמן מצומצם). גיוסים אלו דורשים תשתית טכנולוגית תומכת, מבחנים קצרים ומותאמי אוכלוסיה, ומערכת שתאפשר למגייס לקבל החלטות מהירות ואף אוטומטיות.

התשתית הטכנולוגית שלנו תומכת בניהול אלפי מבחנים במקביל. יציבותה ויכולתה האוטומטית של המערכת למדרגיות (SCALABILITY) מאפשרת מתן שירות גם בעומס גבוה. המערכת נותנת מענה לחברות גדולות שרוצות להבטיח הרצה של אלפי מבחנים בו זמנית ללא הפרעות.

מידות – פתרונות מותאמים למכרזי ממשלה ולתהליכי גיוס המוני

פלטפורמה טכנולוגית מובילה לשקיפות בתהליך

פלטפורמת המיון פודיום מאפשרת לארגונים מגוון דרכים להזמין נבדקים להשתתף בתהליכי המיון –  בצורה אינדיבידואלית, המונית, ברישום הנבדקים מראש או ברישום עצמי כחלק מהגשת המועמדות. בגיוס המוני ניתן לטעון לפודיום אלפי רשומות של נבדקים בקליק אחד ולשלוח לכולם באותה עת הזמנה לביצוע מבדק במייל ממותג לפי הגדרת הארגון המגייס, לרבות הנחיות ספציפיות למשרה או למכרז.

התאמה אישית

  • הקמת כרטיס נבדק – עם לינק הנשלח לנבחן.
  • אקסל עם רשימת נבדקים – טעונים למערכת –רושם אוטומטית את הנבחנים ושולח להם לינק.
  • יצירת לינק ציבורי למבחן, לתפקיד מסוים. ניתן לפרסם את הלינק באתר החברה או בפלטפורמות גיוס אחרות.
    לינק פתוח להרשמה בפני כל מעוניין.
  • ניתן להתאים ולמתג את המייל ואת הודעת סוף המבחן במלל ותמונות.
  • מצלמות לאישור זהות המועמדים ניתנות לשימוש כאופציה בעת ביצוע בחינה מרחוק ללא פיקוח מגייס.

התאמה לשונית וקבלת החלטות זריזה

מבחנים קצרים המותאמים לגיוס המוני ותפקידים אופרטיבים, מנוסחים בשפה פשוטה ואורכים בין 8-10 דקות, כדי לאפשר לארגון המגייס לקבל החלטת "עובר"/"לא עובר" בזריזות ובצורה אוטומטית.

חלונות זמן קבועים מראש, כתובות IP וקישור (LINK)  למקבץ מבדקים

מידות מציעה מודול ייעודי אוטומטי לניהול מכרזים בחלונות זמן שהוגדרו מראש. המבחנים זמינים אך ורק במועדים שפורסמו מראש על ידי המגייס – מענה מלא לשקיפות בתהליך ושוויון הזדמנויות.  קישור למקבץ מבדקים משמעו, יצירת לינק בודד לנבחן דרכו יבחן במספר מבדקים ברצף. פרסום קמפיין גיוס ציבורי ניתן להפעלה בחלונות זמן מוגדרים מראש, עם או בלי הגבלת מספר מועמדים ואף תיחום גיאוגרפי של מגישי המועמדות לפי כתובות IP.

API  ציבורי לאינטגרציה קלה עם פלטפורמות ATS ו-HR של הלקוח

פלטפורמת המבחנים של מידות מאפשרת אינטגרציה והתחברות קלה עם מערכות הATS  וה-HR של הגוף המגייס דרך ה-API שלנו, כך שרישום הנבחן מתבצע בתוך מערכת הלקוח, ולשם גם יישלחו התוצאות. המבדק נעשה בפלטפורמה של מידות כאשר כל הניהול נעשה על ידי מערכת אחת של הארגון המגייס. באופן זה מנהלי הגיוס לא נזקקים לדלג ולשכפל מידע במספר מערכות.

דילוג לתוכן