קמעונאות – רשתות שיווק – מידות

קמעונאות – רשתות שיווק

סטנדרט מיון אחיד וקטלוג מבחנים מותאמים לרשתות שיווק, מאפשרים פעילות חלקה ויעילה בנפח גיוס גבוה, תוך הפחתה ניכרת של סיכונים.

רשתות שיווק מתמודדות בקביעות עם מספר אתגרים בתחום משאבי אנוש. הבולט בהם הוא תחלופה גבוהה של עובדים, לעיתים למעלה מ 100% תחלופת עובדים בשנה. בתנאי תחלופה כאלו, קשה לטפח בעובדים מחויבות ארגונית ונאמנות. מצוקת כוח האדם ברשתות מניעה תחרות שמטרתה למשוך עובדים מרשתות אחרות, והתחרות גורמת לזליגה תכופה של עובדים בין רשת לרשת.

רשתות רבות מטפלות באתגרי הגיוס על ידי וויתור על כלי מיון או בהתפשרות על איכות הסינון. בניית נורמות ספציפיות למגזר הקמעונאות, התאמת ספי פסילה לפי רמות סיכון והתאמת הסינון לכל תפקיד , הן הגישות הנכונות להתמודדות עם צורכי ואילוצי הרשתות בגיוס כוח אדם.

אתגר משמעותי נוסף הוא גניבות ומעשי הונאה. ברשתות שיווק יש לעובדים מרחב גדול יותר לשיתופי פעולה עם לקוחות-חוץ המוכנים להסתכן בגניבה והונאה של הרשת. העיסוק במזומן ובסחורות קטנות אך יקרות – נגיש מאוד. כשאיכות מסנני המיון ירודה או לא מתאימה לתפקיד, הסיכון לגניבות והונאה, עולה.

הרשתות מתמודדות גם עם פיזור גאוגרפי גדול המקשה על המטה בכל הנוגע לשליטה ובקרה. במקרים רבים הגיוס נעשה על ידי מנהל/ת החנות, שאין להם די כישורים ומיומנויות בתחום המיון (גיוס קהילתי). איכות הגיוס אינה אחידה בין הסניפים ועשויה להתאפיין בהחלטות מקומיות, תנאי בחינה נחותים, מסננים לא רלוונטיים, והעדר בקרה.

מידות מלווה את תחום הגיוס ברשתות השיווק זה מספר עשורים ומודעת לאילוצי הגיוס הייחודיים של המגזר. רבים מהעדכונים והשיפורים שביצעה מידות במבחני המיון, הם תולדה ישירה של שיתוף פעולה עם לקוחות retail בכל העולם.

הפתרונות של מידות ללקוחות בתחום רשתות השיווק

סטנדרט מיון אחיד

מבחני מידות ופלטפורמת PODIUM מאפשרים יצירת סטנדרט מיון אחיד, חד ערכי, שאינו תלוי במספר החנויות ברשת או בכישורי המיון של מנהל/ת החנות. לאחר קביעת הנורמות וספי הפסילה, המבחנים מבוצעים בצורה אוטומטית, אובייקטיבית, ואף מאובטחת ומרחוק. הנבחנים עושים את המבחנים באמצעות כל מחשב, טאבלט או או טלפון חכם, עם אפשרות של אימות זהות הנבחן על ידי מצלמת אינטרנט, במשרדי החברה המגייסת או בביתם. למגייסים ממשק ניהול המאפשר להם להתעדכן אונליין אודות סטטוס התהליך, לצפות בתוצאות המבחנים ואף לייעץ ולתמוך בקבלת ההחלטות מהמרכז, במגייסים ומנהלי החנויות שבפריסה גאוגרפית.

פלטפורמת PODIUM של מידות מאפשרת מניעת מבחנים חוזרים וניהול 'רשימות שחורות'

התופעה הקרויה 'תופעת הדלת המסתובבת' שכיחה בעולם רשתות השיווק: עובד שנפסל לעבודה בסניף א', מנסה להיקלט בסניף ב'. הפלטפורמה מאפשרת גם חסימה ו/או התראה בפני בחינה חוזרת של נבחן בתוך פרק זמן מוגדר לפי מדיניות הארגון, וגם הזנת רשימות של מועמדים ועובדים לשעבר שאין רצון שיקלטו שוב בחברה.

ספי פסילה ונורמות ייחודיים לתעשייה

הנורמות לוקחות בחשבון את האילוצים בגיוס כוח אדם למגזר רשתות השיווק בכללותו, ואת הצורך בגיוס איכותי לתפקידים מסוימים. האפשרות להקל או להחמיר במסנני המיון מותאמת לדרישות ולסיכונים הגלומים בתפקידים השונים.

עמידה בדרישות החוק והרגולציה

מידות משקיעה מאמצים ומשאבים רבים בהתאמת הסביבות הטכנולוגיות ותהליכי העבודה לעמידה בכל התקינות החדשות. מידות מוסמכת ISO27001 לניהול אבטחת מידע החל משנת 2008, ממלאת אחר כל דרישות ה GDPR ועוד מגוון רחב של דרישות חוקיות מקומיות תלויות מדינה. הגמישות הטכנולוגית של פלטפורמת המבחנים, גמישות השאלונים על גרסאותיהן הרבות, ודוחות התוצאות, , מאפשרים לארגונים לעמוד בדרישות הרבות והמשתנות של חוקי הגנת הפרטיות, דיני עבודה ואבטחת מידע.

דילוג לתוכן